Résumé

CLM
SPRINT


Feuille 1: CLM

Place Doss. concurrent cat Nat Pl.Nat Velo Pl.Velo Cap Pl.Cap temps ‚cart club
1 377 ROYE Lionel S2H 19'57 4 57'23 1 34'26 1 1h51'46
Saint-Astier Triathl
2 314 GASPARIAU Pierre S3H 20'46 6 58'49 2 38'08 4 1h57'43 5'57 Pau Triathlon
3 338 LEROY Julien S1H 18'58 1 1h01'53 8 38'00 3 1h58'51 7'05 St Jean de Monts
4 372 PROUZET Ludovic S3H 22'30 11 1h00'15 4 38'36 5 2h01'21 9'35 Bouliac Tri.
5 411 LAGIER Laurent SH 20'39 5 59'39 3 41'09 14 2h01'27 9'41 Brive ASPTT
6 288 CULNAERT Thierry S4H 21'49 7 1h01'37 6 38'45 6 2h02'11 10'25 Pessac Aventure Tri
7 337 LENOCHER Christophe V1H 22'26 9 1h03'58 17 36'39 2 2h03'03 11'17 US Bergerac Triathlo
8 402 FASSORA Guillaume SH 23'05 14 1h01'30 5 38'47 7 2h03'22 11'36 Saintes Triathlon
9 334 LECONTE Samuel S4H 19'30 2 1h04'15 20 42'49 29 2h06'34 14'48 US Bergerac Triathlo
10 400 VERDUN Dewis S2H 22'32 12 1h02'20 10 41'52 18 2h06'44 14'58 CA PERIGUEUX TRI
11 406 PLANQUE J-frederic SH 23'24 16 1h02'00 9 42'14 22 2h07'38 15'52 URKIROLAK TRI.
12 271 BOSSION Fabrice V1H 22'00 8 1h03'35 14 42'41 27 2h08'16 16'30 Bias Triathlon
13 351 MIGNOT Eric V1H 25'12 33 1h03'36 15 39'28 9 2h08'16 16'30 TCA Cestas
14 277 CAILLET Romain S2H 19'44 3 1h04'44 28 45'37 51 2h10'05 18'19 Racing Club de Franc
15 273 BOYER Nicolas S3H 23'58 21 1h03'13 12 43'06 30 2h10'17 18'31 Comminges Triathlon
16 374 REINAULD Thomas V2H 24'51 26 1h04'01 18 42'28 24 2h11'20 19'34 Pessac Aventure Tri
17 388 SEMPE Laurent S4H 23'38 19 1h04'17 21 43'56 33 2h11'51 20'05 CA PERIGUEUX TRI
18 321 GRISO Philippe V1H 26'18 43 1h04'20 22 42'09 20 2h12'47 21'01 AL Layrac
19 269 BLIN Claude S2H 23'11 15 1h04'29 26 45'31 49 2h13'11 21'25 Pessac Aventure Tri
20 307 FAUVENIER Thierry V1H 26'48 47 1h03'47 16 42'37 26 2h13'12 21'26 Triathlon Club Quimp
21 359 NOCLAIN Christophe SH 27'54 64 1h05'43 32 39'44 10 2h13'21 21'35
22 286 COTTEREAU Stephane S3H 24'40 23 1h05'29 31 43'22 31 2h13'31 21'45 Meudon Triathlon
23 304 ESPERT Sebastien S3H 28'11 66 1h06'36 38 39'20 8 2h14'07 22'21 TCA Cestas
24 409 GUILLOU Regis SH 26'48 48 1h06'44 39 40'44 13 2h14'16 22'30 Brive ASPTT
25 300 GUIMBERTAUD Guillaum S1H 25'06 30 1h04'28 25 45'18 46 2h14'52 23'06 Pau Triathlon
26 397 VANTOMME Amelie S4F 22'40 13 1h06'01 35 46'23 59 2h15'04 23'18 US Bergerac Triathlo
27 348 MELOT Cyril S3H 25'18 34 1h06'16 36 43'43 32 2h15'17 23'31 Pessac Aventure Tri
28 398 VASSAU Gabriel S3H 25'35 37 1h05'43 33 44'12 35 2h15'30 23'44 Biarritz Olympique T
29 317 GERONAZZO Christophe S4H 27'47 63 1h01'51 7 45'53 55 2h15'31 23'45 Villeneuve S/Lot Tri
30 393 STRAT Remy VH 26'07 42 1h07'56 49 41'39 16 2h15'42 23'56 US Limoges Triathlon
31 375 RIGHINI J.c. V2H 23'29 17 1h07'38 46 44'36 39 2h15'43 23'57 ASPTT Marmande Tri.
32 293 DELBOS Eric S3H 26'28 44 1h04'24 23 45'05 43 2h15'57 24'11 Bias Triathlon
33 302 EON Jean-luc V1H 27'15 56 1h07'23 43 42'04 19 2h16'42 24'56 CA PERIGUEUX TRI
34 349 MEURIC Herve VH 27'08 53 1h07'54 48 41'51 17 2h16'53 25'07 JS Angoumoisine
35 403 BENEDICTO Nardo VH 26'43 45 1h08'13 53 42'17 23 2h17'13 25'27 TCA Cestas
36 303 ERNY Guillaume S3H 26'06 40 1h05'55 34 45'13 45 2h17'14 25'28 CA PERIGUEUX TRI
37 384 SAVIO Alain V2H 28'31 68 1h06'55 42 42'14 21 2h17'40 25'54 SU Agen
38 327 JINGUENAUD Sebastien S4H 26'07 41 1h08'12 52 44'13 36 2h18'32 26'46 US Bergerac Triathlo
39 376 ROUSSEAUX Yoann V1H 27'34 59 1h05'15 29 46'28 61 2h19'17 27'31 Saint-Astier Triathl
40 360 PAHUD Jean-christoph V1H 28'43 72 1h04'11 19 47'05 67 2h19'59 28'13 Saintes Triathlon
41 353 MONDOR Thierry V1H 23'41 20 1h10'05 74 46'19 58 2h20'05 28'19 Pessac Aventure Tri
42 410 FONTAN Nicolas SH 27'09 54 1h04'25 24 48'34 84 2h20'08 28'22 Brive ASPTT
43 292 DECRESSAC Stephane S2H 30'02 81 1h09'59 73 40'12 11 2h20'13 28'27 CA PERIGUEUX TRI
44 362 PECH Patrice S2H 30'40 84 1h08'09 50 41'33 15 2h20'22 28'36 Comminges Triathlon
45 415 BEAURAIN Honore S1H 25'00 28 1h02'23 11 53'07 124 2h20'30 28'44 Pau Triathlon
46 396 TORRES Gael S1H 25'04 29 1h08'48 63 46'57 65 2h20'49 29'03 Lorient FLK
47 358 NAVAILLES Christian V3H 26'51 49 1h06'19 37 47'43 73 2h20'53 29'07 Biarritz Olympique T
48 326 IZAAC Jean-marie SH 28'36 71 1h07'39 47 44'43 40 2h20'58 29'12 ASPTT Marmande Tri.
49 420 DELRIEU Ludivine SF 23'29 18 1h11'19 88 46'16 57 2h21'04 29'18 TCA Cestas
50 263 BERTRAND Thomas SH 31'17 90 1h04'42 27 45'12 44 2h21'11 29'25 Saintes Triathlon
51 424 BISTOS Francois V1H 27'34 60 1h08'10 51 45'32 50 2h21'16 29'30 AURILLAC
52 279 CASTAING JEAN Christ V1H 24'46 25 1h10'52 82 45'44 53 2h21'22 29'36 AS Muret Triathlon
53 423 GARESTE Herve SH 24'40 24 1h08'50 64 48'02 77 2h21'32 29'46 SAM Mérignac Triathl
54 272 BOUDEAUD Laurent V1H 29'57 79 1h08'28 56 44'21 37 2h22'46 31'00 Montendre Triathlon
55 389 SEVERINO Frederic S4H 27'19 57 1h09'19 67 46'12 56 2h22'50 31'04 CA PERIGUEUX TRI
56 322 GUILBERT Mathieu SH 32'08 102 1h08'19 54 42'41 28 2h23'08 31'22
57 373 RAPET Pierric V1H 24'58 27 1h08'37 59 49'58 97 2h23'33 31'47 Montendre Triathlon
58 330 LAFON Guillaume S2H 29'36 77 1h08'32 57 45'26 48 2h23'34 31'48 Saint-Astier Triathl
59 335 LECUELLE Philippe V3H 30'01 80 1h09'50 71 44'01 34 2h23'52 32'06 Saintes Triathlon
60 413 ALBLOIS Gerard V2H 26'04 39 1h13'28 113 44'58 41 2h24'30 32'44 SAM Mérignac Triathl
61 404 CHAUSSE Alexandre SH 25'09 32 1h13'07 109 46'23 60 2h24'39 32'53 US Limoges Triathlon
62 366 PEYREMOLLE David S4H 30'24 82 1h09'34 69 45'00 42 2h24'58 33'12 CA PERIGUEUX TRI
63 278 CALMELS Stephane S4H 25'52 38 1h12'07 95 47'18 68 2h25'17 33'31 Albi Triathlon
64 265 BIDAN Jean-pierre V2H 28'35 70 1h06'52 40 50'00 98 2h25'27 33'41 SU Agen
65 347 MAZEYRIE Cedric S3H 30'46 85 1h10'37 80 44'32 38 2h25'55 34'09 Pau Triathlon
66 401 VIGUET-OLIVE Michel V3H 27'00 51 1h13'14 110 45'48 54 2h26'02 34'16 AL Layrac
67 356 MULOT Thierry S4H 29'05 74 1h14'29 121 42'31 25 2h26'05 34'19 AL Layrac
68 309 FILLON Arnaud S3H 25'07 31 1h08'43 62 52'31 118 2h26'21 34'35 Auch Triathlon
69 394 TASTET Jean-francois V3H 28'33 69 1h10'23 77 48'08 79 2h27'04 35'18 Biarritz Olympique T
70 299 DUANE Richard V3H 27'08 52 1h10'54 83 49'15 89 2h27'17 35'31 Saintes Triathlon
71 425 VIEILLEFOND Mickael SH 24'24 22 1h10'26 78 53'02 123 2h27'52 36'06
72 383 SANDEAU Laurent S4H 27'27 58 1h10'10 75 50'38 103 2h28'15 36'29 Montendre Triathlon
73 343 MARTINE Michel V1H 29'26 75 1h13'42 116 45'22 47 2h28'30 36'44 AL Layrac
74 341 MARET Valerie V1F 32'25 107 1h08'40 61 48'16 81 2h29'21 37'35 Saintes Triathlon
75 412 CAPY Sebastien SH 30'28 83 1h09'44 70 49'32 92 2h29'44 37'58 Brive ASPTT
76 297 DESMET Morgan SH 34'13 118 1h05'18 30 50'22 101 2h29'53 38'07 Biglaster
77 368 PILE Jean-baptiste S2H 25'28 36 1h13'28 112 51'05 105 2h30'01 38'15 TDR Aventure
78 340 MALHERBES Alexandre S3H 32'12 104 1h10'27 79 47'30 70 2h30'09 38'23 Cahors Triathlon
79 294 DELETAIN Remi V1H 31'25 93 1h11'02 85 47'48 74 2h30'15 38'29 TOAC Triathlon
80 264 BESSIERES G.philippe V2H 42'46 148 1h07'30 44 40'34 12 2h30'50 39'04 Villeneuve S/Lot Tri
81 275 BROCHEN Yann S2H 22'28 10 1h14'35 124 54'08 129 2h31'11 39'25 TDR Aventure
82 313 GARDETTE Jean-pierre V1H 33'13 113 1h11'29 91 46'32 62 2h31'14 39'28 CA PERIGUEUX TRI
83 252 ARNETTE David SH 33'16 114 1h10'23 76 47'52 76 2h31'31 39'45 Cahors Triathlon
84 332 LASSALLE Julien SH 32'05 101 1h12'34 101 46'53 64 2h31'32 39'46
85 395 THOMAS-TROPHINE Anto S2H 37'17 134 1h08'39 60 45'42 52 2h31'38 39'52 Accro Sport Nature
86 363 PECHAMBERT Pierrick S4H 28'44 73 1h13'22 111 49'39 94 2h31'45 39'59 AL Layrac
87 382 SAINT-CHRISTOPHE Emm V1H 31'50 99 1h11'02 86 49'19 90 2h32'11 40'25 CA BEGLAIS
88 282 CHATTE Michel V3H 31'00 88 1h08'58 65 52'23 115 2h32'21 40'35 US Bergerac Triathlo
89 385 SCOUPPE Gery VH 31'20 92 1h12'39 102 48'35 85 2h32'34 40'48 TITAN Nivelles-Belgi
90 287 COURRIE Pascal S4H 32'11 103 1h12'17 98 48'08 78 2h32'36 40'50 SU Agen
91 416 AGEZ Didier VH 35'00 121 1h07'37 45 50'00 99 2h32'37 40'51 TRI NIVERNAIS
92 407 BARBIER Herve S4H 30'50 86 1h11'32 92 50'35 102 2h32'57 41'11 Brive ASPTT
93 257 BARDIN David S3H 33'48 116 1h12'09 96 47'01 66 2h32'58 41'12 JS Angoumoisine
94 357 NARANJO David S2H 36'51 131 1h08'34 58 47'50 75 2h33'15 41'29 TOAC Triathlon
95 342 MARSAUDON Stephane V2H 35'55 128 1h08'27 55 48'58 88 2h33'20 41'34 Saintes Triathlon
96 352 MILINKOVITCH Cyril S3H 28'02 65 1h03'13 13 1h02'19 151 2h33'34 41'48 AL Layrac
97 371 POUSSADE Gilles V1H 40'28 144 1h06'55 41 46'33 63 2h33'56 42'10 CA PERIGUEUX TRI
98 268 BLASENHAUER Laurent V1H 32'34 108 1h09'23 68 52'07 112 2h34'04 42'18 AL Layrac
99 346 MAYNARD Patrick V2H 35'21 124 1h10'58 84 48'17 82 2h34'36 42'50 SAM Mérignac Triathl
100 399 VAYSSIERE Lucien V5H 25'21 35 1h11'28 90 57'55 143 2h34'44 42'58 JS Angoumoisine
101 421 MARTZ Charles JH 31'27 94 1h14'55 126 48'25 83 2h34'47 43'01 Saint-Astier Triathl
102 280 CHADAIGNE Maxime S3H 29'34 76 1h08'59 66 56'19 136 2h34'52 43'06 CA PERIGUEUX TRI
103 259 BARON Thierry V3H 27'13 55 1h11'40 94 56'01 135 2h34'54 43'08 Cahors Triathlon
104 306 EUZENAT Eric V1H 33'11 112 1h12'12 97 49'49 95 2h35'12 43'26 Saintes Triathlon
105 331 LARROY Christophe V1H 32'05 100 1h13'32 114 49'50 96 2h35'27 43'41 AL Layrac
106 387 SEGUIN Pierre S4H 33'51 117 1h14'13 119 47'34 71 2h35'38 43'52 Saint-Astier Triathl
107 312 FOURCADE Jean-pierre V6H 35'28 126 1h12'53 104 47'29 69 2h35'50 44'04 Splach L'Isle Jourda
108 422 LARDOUX Axel SH 33'07 111 1h11'24 89 52'19 114 2h36'50 45'04 Saint-Astier Triathl
109 354 MONTILLAUD Sandrine V1F 26'47 46 1h17'13 132 52'52 121 2h36'52 45'06 US Bergerac Triathlo
110 267 DALIA Benoit S4H 39'22 140 1h09'57 72 48'43 87 2h38'02 46'16 CA PERIGUEUX TRI
111 367 PIERSON Sylvie S4F 27'46 62 1h17'55 135 52'35 119 2h38'16 46'30 Pau Triathlon
112 355 MOREAU Patrice V4H 32'37 109 1h13'04 107 52'37 120 2h38'18 46'32 JS Angoumoisine
113 261 BERNAZEAU J-philippe V1H 37'15 133 1h12'29 99 48'39 86 2h38'23 46'37 Saint-Astier Triathl
114 370 PONS Fabrice S3H 35'55 129 1h14'48 125 48'10 80 2h38'53 47'07 AL Layrac
115 310 FLEURY Bernard V3H 32'23 106 1h12'32 100 54'06 128 2h39'01 47'15 US Bergerac Triathlo
116 378 RUSIG Fabrice V1H 31'42 96 1h13'03 106 54'48 132 2h39'33 47'47 JS Angoumoisine
117 417 LE-DILY Catherine VF 26'58 50 1h20'57 150 52'30 117 2h40'25 48'39 SAM Mérignac Triathl
118 291 DEBARD Cyrille S3H 34'44 120 1h14'24 120 51'47 111 2h40'55 49'09 JS Angoumoisine
119 408 SIMON Patrice SH 31'47 98 1h15'07 127 55'53 133 2h42'47 51'01 Brive ASPTT
120 262 BERTIN Jean-luc V3H 36'14 130 1h12'52 103 54'00 127 2h43'06 51'20 Saintes Triathlon
121 270 BOIRIE Vincent S4H 31'07 89 1h13'37 115 58'24 145 2h43'08 51'22 TCA Cestas
122 290 DAROS Robert V2H 36'55 132 1h14'31 122 51'43 110 2h43'09 51'23 ASPTT Marmande Tri.
123 281 CHARRIERE Guy V3H 34'25 119 1h19'36 144 49'24 91 2h43'25 51'39 Saint-Astier Triathl
124 316 GENIEUX Philippe V1H 28'26 67 1h21'30 155 53'36 126 2h43'32 51'46 Carbon Blanc Triathl
125 369 POMMIES Patrick V2H 44'45 151 1h11'33 93 47'37 72 2h43'55 52'09 CA PERIGUEUX TRI
126 308 FERRAS Kevin JH 35'26 125 1h18'33 138 50'19 100 2h44'18 52'32 AL Layrac
127 339 LUKASIK Bruno V1H 30'59 87 1h14'12 118 1h00'01 148 2h45'12 53'26 US Bergerac Triathlo
128 289 CHOLBI Camille S2F 35'35 127 1h18'41 139 51'07 106 2h45'23 53'37 Portet Triathlon
129 276 BUFFET Dominique V2H 38'07 136 1h16'29 129 51'09 107 2h45'45 53'59 Albi Triathlon
130 319 GOBBATO Guy V4H 32'16 105 1h12'59 105 1h00'38 150 2h45'53 54'07 Villeneuve S/Lot Tri
131 296 DELUBRIAC Audrey S2F 29'43 78 1h17'41 134 59'20 146 2h46'44 54'58 Saint-Astier Triathl
132 305 ESTRADE Remy S3H 40'21 143 1h16'04 128 50'53 104 2h47'18 55'32 AL Layrac
133 320 GRIMONPONT Bruno V1H 33'27 115 1h19'26 143 54'39 131 2h47'32 55'46 TOAC Triathlon
134 315 GAUGER Virginie S2F 31'19 91 1h19'36 145 56'38 139 2h47'33 55'47 AL Layrac
135 344 MASSOUBRE Frederic V1H 37'22 135 1h17'21 133 52'59 122 2h47'42 55'56 Saint-Astier Triathl
136 364 PEGOURIE J Michel V2H 44'24 150 1h11'13 87 52'14 113 2h47'51 56'05 ASPTT Marmande Tri.
137 405 BARRET Stephane SH 38'56 138 1h16'46 131 53'14 125 2h48'56 57'10 Brive ASPTT
138 295 DELOUPY Damien S2H 31'38 95 1h14'07 117 1h03'16 153 2h49'01 57'15 Portet Triathlon
139 256 AVANZINI Jean-paul V2H 42'41 147 1h10'49 81 55'58 134 2h49'28 57'42 US Bergerac Triathlo
140 328 KERDILES Eric V1H 27'39 61 1h32'53 159 49'36 93 2h50'08 58'22 ASM Bouygues
141 418 SANY Claude VH 33'39 157 1h19'51 148 56'54 140 2h50'24 58'38 US PALAISEAU
142 386 SEES Nicolas S2H 31'08 156 1h13'07 108 1h06'48 156 2h51'03 59'17 CA PERIGUEUX TRI
143 285 COLTEL MAINGONAT Ama SF 35'08 122 1h19'47 147 56'33 138 2h51'28 59'42 TDR Aventure
144 419 BARTHES Yannick VH 43'19 149 1h16'32 130 51'40 109 2h51'31 59'45
145 336 LEFEBVRE Patrice V2H 39'54 142 1h14'32 123 57'18 142 2h51'44 59'58 Pessac Aventure Tri
146 391 SOUQUET Philippe S3H 35'37 159 1h20'27 149 56'31 137 2h52'35 1h00'49 AL Layrac
147 301 DUPOUX Michel V2H 39'36 141 1h19'12 142 54'14 130 2h53'02 1h01'16 US Bergerac Triathlo
148 254 AUGUSTE Francoise V1F 39'18 139 1h21'28 153 52'27 116 2h53'13 1h01'27 JS Angoumoisine
149 329 KOESSLER Dorothee S4F 31'46 97 1h18'43 140 1h02'57 152 2h53'26 1h01'40 AL Layrac
150 379 SAGNE Alain S4H 33'14 155 1h20'58 151 1h00'06 149 2h54'18 1h02'32 Cahors Triathlon
151 324 HAWKINS Hubert S4H 45'08 152 1h18'01 136 51'15 108 2h54'24 1h02'38 Villeneuve S/Lot Tri
152 380 SAINT-AMAND Philippe V2H 37'46 158 1h19'11 141 58'10 144 2h55'07 1h03'21 Saint-Astier Triathl
153 251 PERE J-yves SH 41'34 145 1h19'41 146 57'05 141 2h58'20 1h06'34 Levallois Triathlon
154 255 AVANZINI Nicolas SH 32'59 110 1h21'29 154 1h08'30 157 3h02'58 1h11'12 US Bergerac Triathlo
155 381 SAINT-AMAND Marie-ch V1F 35'18 123 1h22'19 156 1h05'29 155 3h03'06 1h11'20 Saint-Astier Triathl
156 298 DETCHERRY Christian V4H 38'22 137 1h25'02 158 1h05'13 154 3h08'37 1h16'51 AL Layrac
157 414 ALICOT Alain VH 54'10 154 1h18'13 137 59'32 147 3h11'55 1h20'09 Villeneuve S/Lot Tri
158 361 PARIS Thierry VH 47'09 153 1h21'20 152 1h09'33 158 3h18'02 1h26'16


























Feuille 2: SPRINT

Place Doss. concurrent cat Nat Pl.Nat Velo Pl.Velo Cap Pl.Cap temps Ecart Club
1 66 CHEVAL Gregory S3H 13'16 2 32'08 7 16'30 1 1h01'54
TC St Quentin en Y.
2 49 FERRAT Bruno V1H 14'53 9 30'07 1 16'58 2 1h01'58 4 Bouliac Tri.
3 34 GUILHEM P-antoinne CH 12'41 1 31'41 5 19'41 10 1h04'03 2'09 US Bergerac Tri
4 65 FAYT Wilfried S3H 14'02 5 31'01 4 19'49 11 1h04'52 2'58 Fleury d'Aude
5 52 ROUSSEL Vivien JH 15'14 11 31'47 6 19'15 8 1h06'16 4'22 Pau Triathlon
6 58 RIGHINI Thomas CH 13'24 3 33'38 23 19'56 15 1h06'58 5'04 ASPTT MARMANDE
7 48 GASSUAUD Patrice V1H 15'37 16 32'17 8 19'32 9 1h07'26 5'32 Bouliac Tri.
8 78 MONDORY Sebastian S4H 15'28 13 32'28 10 20'11 20 1h08'07 6'13 CA PERIGUEUX TRI
9 42 PALVADEAU Gregory SH 17'19 22 32'38 14 18'12 3 1h08'09 6'15 Andernos Triathlon
10 4 CHOLLET Philippe V1H 15'32 14 32'36 12 20'07 17 1h08'15 6'21 TC St Quentin en Y.
11 40 BILLAULT Fabrice S4H 16'12 18 35'27 41 18'34 5 1h10'13 8'19 Saint Astier Triathl
12 195 VERIL/BREMAUD/ MX 17'37 25 33'37 22 19'07 7 1h10'21 8'27
13 26 COTTRET Bruno V1H 18'30 33 32'37 13 19'50 12 1h10'57 9'03 Cahors Triathlon
14 14 GILLET Sebastien S3H 15'51 17 35'11 37 20'03 16 1h11'05 9'11 Bias Triathlon
15 15 BADIE Christophe S3H 17'22 23 33'35 19 20'09 18 1h11'06 9'12 Bias Triathlon
16 17 LE BRAS Didier S4H 14'59 10 33'24 17 22'54 43 1h11'17 9'23 Bias Triathlon
17 37 CAZOTTES Nicolas SH 17'40 26 33'37 21 20'11 19 1h11'28 9'34
18 39 SEGOVIANO Antoine V4H 20'46 48 30'51 2 19'56 14 1h11'33 9'39 CSA 35è RAP
19 21 FAUVERNIER Mathieu CH 14'35 8 35'17 38 21'57 34 1h11'49 9'55 TC QUIMPER
20 45 BRUNI Jeremy S2H 15'25 12 32'26 9 24'05 53 1h11'56 10'02 Comminges Triathlon
21 13 DERRIEN Nicolas S2H 14'33 7 33'26 18 23'59 52 1h11'58 10'04 Bias Triathlon
22 202 DENOYER/LEACH/ MX 18'21 30 32'29 11 22'01 35 1h12'51 10'57
23 44 MORT Guillaume S3H 20'58 52 33'50 25 18'31 4 1h13'19 11'25 Poissons Triathlon
24 87 GUERIN Lionel SH 21'36 59 32'40 16 19'07 6 1h13'23 11'29 AS LIBOURNE
25 1 APESTEGUY Michel V1H 17'08 20 34'33 30 21'47 31 1h13'28 11'34 Fleury d'Aude
26 198 PLANA/DUFAU/ MX 18'52 36 30'55 3 24'15 56 1h14'02 12'08
27 20 TAMISIER Damien S2H 20'16 42 32'39 15 21'14 26 1h14'09 12'15 Montbéliard Triathlo
28 77 MALY Olivier S4H 18'32 34 34'05 26 21'34 29 1h14'11 12'17 CA PERIGUEUX TRI
29 81 FERRANT Quentin SH 21'09 54 33'43 24 19'55 13 1h14'47 12'53
30 19 MONTILLAUD Christian V2H 17'56 27 34'53 34 22'19 36 1h15'08 13'14 US Bergerac Tri
31 73 LE-DILY Philippe V3H 17'16 21 34'49 33 23'18 46 1h15'23 13'29 Toulouse Triathlon
32 51 FERRAT Virginie SF 20'48 49 34'36 32 20'18 21 1h15'42 13'48 Bouliac Tri.
33 47 MICHAUD Franck S2H 14'00 4 38'15 61 23'43 49 1h15'58 14'04 Comminges Triathlon
34 72 MOYA Juan VH 22'06 66 33'35 20 20'42 23 1h16'23 14'29
35 68 SACREPEIGNE Franck S3H 15'34 15 39'12 65 21'56 33 1h16'42 14'48 Fleury d'Aude
36 70 LEFEBVRE Mathieu SH 20'56 51 34'20 28 21'46 30 1h17'02 15'08
37 6 BINTHER Alan CH 18'49 35 35'32 42 22'57 44 1h17'18 15'24 AS LIBOURNE
38 59 AMET Julia CF 20'19 43 36'23 50 20'42 22 1h17'24 15'30 Pau Triathlon
39 60 THOMAS Thierry V1H 18'28 32 35'51 47 23'07 45 1h17'26 15'32 ASPTT MARMANDE
40 193 MONBOUCHE/AVERAME/ H 18'23 31 35'25 40 24'06 54 1h17'54 16'00 US BERGERAC TRI
41 93 NOELL Quentin SH 21'59 63 35'10 36 21'05 24 1h18'14 16'20
42 36 AZZOLA Olivier V1H 14'29 6 38'18 62 25'34 66 1h18'21 16'27 US Bergerac Tri
43 54 ARFEL Magali S3F 19'26 41 35'17 39 24'10 55 1h18'53 16'59 US Bergerac Tri
44 76 SEPULCHRE DE CONDE N SH 22'16 67 34'06 27 23'21 47 1h19'43 17'49 Pau Triathlon
45 201 DESOTES/HERIS/ H 20'22 44 35'44 44 23'43 50 1h19'49 17'55
46 92 ALICOT Nicolas CH 21'28 58 35'46 46 22'44 41 1h19'58 18'04 Villeneuve S/Lot
47 46 LAREGOLADE Eric S3H 21'25 57 34'33 31 24'34 59 1h20'32 18'38 Comminges Triathlon
48 197 INTROVIGNE/INTROVIGN MX 22'01 64 37'04 56 21'51 32 1h20'56 19'02
49 88 VANDOORSSELAERE J-ja VH 25'14 76 34'27 29 21'20 27 1h21'01 19'07
50 89 LACOMBE J-baptiste SH 21'42 61 36'46 51 22'51 42 1h21'19 19'25 SAM Triathlon
51 55 GUITTENY Renaud S4H 21'02 53 36'04 48 24'24 57 1h21'30 19'36 ACBB
52 69 FOUTELET Christian S4H 22'03 65 35'01 35 24'47 62 1h21'51 19'57 T.C. Auxonnais
53 29 ALBLOIS Lea CF 17'24 24 40'55 79 24'31 58 1h22'50 20'56 SAM Triathlon
54 86 DUBREUILH Alexandre SH 21'19 55 36'55 54 24'36 61 1h22'50 20'56
55 74 WITHERS Roger VH 19'08 38 38'04 59 26'09 71 1h23'21 21'27
56 194 AVERAME/MONBOUCHE/ H 22'43 69 38'23 63 22'37 39 1h23'43 21'49 US BERGERAC TRI
57 80 LAGARDE Emmanuel SH 22'51 70 37'46 58 23'33 48 1h24'10 22'16
58 62 BIBARNAA Sabrina S2F 18'17 29 39'13 66 26'41 73 1h24'11 22'17 AS LIBOURNE
59 18 LELAIS Delphine SF 20'42 47 39'25 67 24'54 65 1h25'01 23'07
60 2 LAGARDE Jerome SH 27'36 81 35'46 45 22'35 38 1h25'57 24'03
61 3 DIVERREZ Bernard V3H 26'17 78 37'09 57 22'42 40 1h26'08 24'14 Limoges Triathlon
62 90 PTAK Bruno SH 29'30 92 35'44 43 21'06 25 1h26'20 24'26
63 16 PARIS Olivier S3H 20'51 50 40'44 76 24'50 63 1h26'25 24'31 Bias Triathlon
64 61 VERNIER Fabrice V1H 22'23 68 39'25 68 24'52 64 1h26'40 24'46 Villeneuve S/Lot
65 38 RAVELEAU Cedric S2H 24'40 74 39'44 71 22'32 37 1h26'56 25'02 CA Périgueux Tri.
66 82 MARCEAUX Paul SH 25'18 77 40'23 74 21'30 28 1h27'11 25'17
67 11 BECHT Vanessa S3F 20'29 46 40'51 78 26'07 69 1h27'27 25'33 Bias Triathlon
68 24 RICHY Yohan CH 19'23 40 36'57 55 31'29 90 1h27'49 25'55 AS LIBOURNE
69 25 LAUQUE Gwenaelle CF 19'20 39 40'15 73 29'10 81 1h28'45 26'51 US Bergerac Tri
70 10 BRUNET Fanny S2F 18'15 28 41'24 82 30'05 85 1h29'44 27'50 Bias Triathlon
71 199 PASRE/GALLET/ F 21'22 56 43'29 87 26'00 68 1h30'51 28'57
72 200 FERCHAUD/FERCHAUD/ H 23'55 71 43'14 86 23'50 51 1h30'59 29'05
73 12 PLANQUES Marion S2F 20'28 45 41'18 80 29'26 82 1h31'12 29'18 Bias Triathlon
74 22 BAILLY Nathalie V2F 21'56 62 42'35 84 26'47 74 1h31'18 29'24 TCC36
75 35 AUTIER Nicolas
29'07 87 36'09 49 26'09 70 1h31'25 29'31
76 31 MALLIE Nathalie S3F 16'42 19 44'46 91 32'09 92 1h33'37 31'43 AL Layrac Triathlon
77 53 DUVERDIER Julien SH 21'38 60 44'33 90 27'27 76 1h33'38 31'44
78 57 SURRIBAS Jacques V3H 28'12 83 38'52 64 26'39 72 1h33'43 31'49 TC Joué les Tours
79 9 CONTE Caroline V1F 27'34 80 38'09 60 28'23 80 1h34'06 32'12 Bias Triathlon
80 79 BRESSON J-marc VH 29'09 88 39'37 70 25'36 67 1h34'22 32'28
81 23 RICHY Florian JH 24'29 73 39'58 72 30'31 86 1h34'58 33'04
82 56 VAZON J-francois
29'24 90 41'18 81 24'36 60 1h35'18 33'24
83 30 ALBLOIS Emmanuelle V2F 23'57 72 40'44 77 31'01 89 1h35'42 33'48 SAM Triathlon
84 85 LANSADE Adrien SH 28'46 86 36'53 52 30'48 87 1h36'27 34'33
85 84 LAVEAU Nicolas SH 28'44 85 36'54 53 30'50 88 1h36'28 34'34
86 83 LANSADE Nicolas SH 28'42 84 40'41 75 27'05 75 1h36'28 34'34
87 196 FORMIGAL/FORMIGAL/ MX 27'52 82 41'30 83 29'54 84 1h39'16 37'22
88 27 VILLEMAIN France S4F 27'20 79 44'24 88 28'20 79 1h40'04 38'10 Cahors Triathlon
89 71 LETU Jean-louis VH 30'59 95 42'43 85 29'38 83 1h43'20 41'26 ASPTT MARMANDE
90 63 LUCAS Michele V4F 29'12 89 46'55 92 28'13 77 1h44'20 42'26 Splach L'Isle Jourda
91 64 SEGUIN Marie S4F 25'12 75 47'28 93 31'44 91 1h44'24 42'30 Saint Astier Triathl
92 43 DELENTE Catherine
29'58 94 44'30 89 32'52 93 1h47'20 45'26
93 91 VENTRE J-pierre VH 29'26 91 48'18 94 34'10 94 1h51'54 50'00 Saint Astier Triathl
94 94 DUBOIS Eric VH 32'02 97 53'10 96 28'19 78 1h53'31 51'37
95 41 SIMON Yolande SF 29'32 93 55'39 97 35'15 95 2h00'26 58'32
96 28 BACQUEYRISSES Michel V7H 31'31 96 48'55 95 44'29 96 2h04'55 1h03'01 AL Layrac Triathlon